Вест

Најава за напревар – 24. коло

По освоените 3 бода на домашен терен против екипата на Беласица во рамки на претходното 23. коло, а по кратка активна пауза поради одигрување на регуларно коло од репрезентативниот квалификациски циклус, нашите играчи во рамки на претстојното 24-то коло од ПМФЛ и гостуваат на екипата на ФК Шкупи.

Натпреварот ќе се одигра денес – 28.03.2019 година, на Стадионот Чаир во Скопје, со почеток во 14:30 часот.


Почетен состав

Резервни играчи: Димовски, Костовски, Стјепановиќ, Едуардо, Стојановски, Емини, Демир.

Линк за следење на натпреварот: http://tv.ffm.mk/