Новости

Најава за натпревар – 31. Коло

Со победата во рамки на триесеттото коло изминатиот викенд, нашите момци со освоени 3 бода од последниот натпревар, од третата позиција на табелата, со освежен состав и дополнително мотивирани ќе гостуваат против екипата на ФК Шкупи. Натпреварот ќе се одигра во сабота – 01.05.2021 година, на стадионот Петар Милошевски со почеток на 13:00. Ве повикуваме заедно да ги поддржиме нашите момци, преку малите екрани, на МРТ1 и на страницата FFM.TV во борбата за нови бодови и зацврстување на...
Повеќе

Најава за натпревар – 30. Коло

По поразот во претходниот дуел од натпреварот против екипата на ФК Струга Трим & Лум на домашен терен во рамки на ПМФЛ, нашите момци од третата позиција на табелата, подготвени го пречекуваат новиот фудбалски предизвик и оваа недела. Противник на Лавовите во триесеттото коло е екипата на ФК Пелистер Битола, каде нашите момци се домаќини веке во среда 28.04.2021 година, на стадионот Ѓорче Петров со почеток на 13:00 часот. Ве повикуваме заедно да ги поддржиме нашите момци, преку...
Повеќе

Најава за натпревар – 29. Коло

По одиграното реми во рамки на дваесет и осмото коло изминатиот викенд, нашите момци со освоени 4 бода во двата натпревари досега, од третата позиција на табелата, подготвени го пречекуваат новиот фудбалски предизвик и оваа недела. Противник на Лавовите во дваесет и деветото коло е екипата на ФК Струга Трим & Лум, каде нашите момци се домаќини во недела 25.04.2021 година, на стадионот Ѓорче Петров со почеток на 13:00 часот Ве повикуваме заедно да ги поддржиме нашите момци,...
Повеќе

Најава за натпревар – 28. Коло

Со победата во претходниот дуел од натпреварот против екипата на ФК Борец на домашен терен во рамки на ПМФЛ (со резултат:  Македонија Ѓ.П. 2:1 ФК Борец), нашите Лавови со освежен состав и дополнително мотивирани ќе гостуваат против екипата на ФК Работнички Скопје. Натпреварот ќе се одигра во недела – 18.04.2021 година, на Арена Тоше Проески, со почеток на 13:00 часот. Ве повикуваме заедно да ги поддржиме нашите момци, преку малите екрани, на страницата FFM.TV во борбата за нови...
Повеќе