Новости

Најава за натпревар – 27. Коло

По одиграниот натпревар во рамки на дваесет и шестото коло изминатиот викенд, нашите момци со освоени 3 бода во два натпревари досега, од третата позиција на табелата, подготвени го пречекуваат новиот фудбалски предизвик и оваа недела. Противник на Лавовите во дваесет и седмото коло е екипата на ФК Борец, каде нашите момци се домаќини веќе во среда – 14.04.2021 година, на стадионот Ѓорче Петров со почеток на 13:00 часот. Ве повикуваме заедно да ги поддржиме нашите момци, преку...
Повеќе

Најава за натпревар – Куп на Македонија

По победата во првиот дуел од натпреварот  против екипата на ФК Беласица на гостински терен во рамки на купот на Македонија (со резултат: Беласица 1:4 Македонија Ѓ.П.), нашите Лавови со позитивен резултат влегуваат во дуелот од полуфиналето и подготвени ја пречекуваат екипата од ФК Академија Пандев. Натпреварот ќе се одигра во вторник – 06.04.2021 година, на Стадионот Ѓорче Петров, со почеток на 15:00 часот. Ве повикуваме, заедно да ги поддржиме нашите Лавови, преку малите екрани, на страницата FFM.TV...
Повеќе

Најава за Натпревар – 25. Коло

По победата со ФК Ренова од претходниот натпревар, нашите Лавови во дваесет и петото коло од ПМФЛ викендов се подготвени, со мотивиран состав ќе ја пречекаат екипата на ФК Академија Пандев. Натпреварот ќе се одигра во сабота – 03.04.2021 година, на стадионот Ѓорче Петров, со почетокот на 15:00 часот. Ве повикуваме, заедно да ги поддржиме нашите момци, преку малите екрани, на страницата FFM.TV во борбата за нови бодови и зацврстување на позицијата на врвот на табелата.

Најава за натпревар – 24. Коло

Во последните две одиграни натпревари, нашите момци со еден пораз и една победа досега, од третата позиција на табелата, подготвени го пречекуваат новиот фудбалски предизвик и оваа недела. Противник на лавовите во ова дваесет и четврто коло е екипата на ФК Ренова, каде нашите момци гостуваат веќе во сабота 20.03.2021 година, на стадионот Еколог Арена (Тетово) со почетокот на 15:00 часот. Ве повикуваме заедно да ги поддржиме нашите момци, преку малите екрани, на страницата FFM.TV во борбата за нови...
Повеќе