Новости

Најава за Натпревар – 23. Коло

По успешната победа против Силекс Кратово во 22. Коло од ПМФЛ, веќе одбројуваме и со нетрпение го очекуваме следно коло кое треба да донесе нови бодови и возбудувања и овој викенд. Натпреварот повторно против Силекс Кратово ќе се одигра в недела – 14.03.2021 година, на стадионот Ѓорче Петров, со почетокот на 15:00 часот Ве повикуваме заедно да ги поддржиме нашите момци, преку малите екрани, на страницата FFM.TV во борбата за нови бодови и зацврстување на позицијата на врвот...
Повеќе

Најава за Натпревар 22 Коло

По поразот со ФК Академија Пандев од претходниот натпревар, нашите Лавови во дваесет и второто коло од ПМФЛ викендов се подготвени, со освежен и мотивиран состав ќе ја пречекаат екипата на ФК Силекс  Кратово. Натпреварот ќе се одигра во сабота – 06.03.2021 година, на стадионот Ѓорче Петров, со почетокот на 14:00 часот. Ве повикуваме заедно да ги поддржиме нашите момци, преку малите екрани, на страницата FFM.TV во борбата за нови бодови и зацврстување на позицијата на врвот на...
Повеќе

Најава за натпревар 21 Коло

По одиграното реми во рамки на дваесеттото коло изминатиот викенд, нашите момци со освоени 2 бода во два натпревари досега, од третата позиција на табелата, подготвени го пречекуваат новиот фудбалски предизвик оваа недела. Противник на Лавовите во претстојното дваесет и прво коло е екипата на ФК Академија Пандев, каде нашите момци гостуваат веќе во среда – 03.03.2021 година, на стадионот Спортски Центар Горан Пандев (Струмица) со почеток во 14:00 часот. Ве повикуваме заедно да ги поддржиме нашите момци,...
Повеќе

Најава за натпревар – 3. коло

По одиграното реми во рамки на второто коло изминатиот викенд, нашите момци со освоени 4 бода во два натпревари досега, од втората позиција на табелата, подготвени го пречекуваат новиот фудбалски предизвик викендов. Противник на лавовите во претстојното трето коло е екипата на ФК Шкенија, каде нашите момци гостуваат веќе в недела – 25.08.2019 година, со почеток во 17:00 часот. Среќно лавови!

Најава за натпревар – 2. коло

По успешното отварање на сезоната и победата над градскиот ривал Вардар во првото коло од ПМФЛ, веќе одбројуваме и со нетрпение го очекуваме следното коло кое треба да донесе нови возбудувања и овој викенд. По несреќниот пораз во пенал рулетот од финалето на Купот на Македонија претходната сезона, нашите лавови во второто коло од ПМФЛ викендов подготвени, со освежен остав и допочнително мотивирани ја пречекуваат екипата на Академија Пандев. Натпреварот ќе се одигра в недела – 18.08.2019 година,...
Повеќе