Последни Новости

Табела

Тим +о -Бод
1 Шкендија 21 8 2 71
2 Шкупи 1927 16 9 6 57
3 Македонија ЃП 15 7 9 52
4 Струга Трим Љум 13 12 6 51
5 Работнички 10 14 7 44
6 Пелистер 11 8 12 41
7 Борец 10 7 15 37
8 Силекс Кратово 10 6 15 36
9 Академија Пандев 10 5 16 35
10 Ренова 8 11 12 35
Види ја целата табела

Резултати/Распоред

ФК Македонија Ѓорче Петров-ФК Шкендија
ФК Шкупи-ФК Македонија Ѓорче Петров
ФК Македонија Ѓорче Петров- ФК Пелистер Битола
ФК Македонија Ѓорче Петров-ФК Струга Трим & Лум
ФК Работнички Скопје-ФК Македонија Ѓорче Петров
ФК Ренова-ФК Македонија Ѓ.П.
Победа-Македонија Ѓ.П.
Македонија Ѓ.П.-Силекс
Работнички-Македонија Ѓ.П.
Види повеќе

Видео моменти

организација / шанси / голови