Вест

Најава за натпревар – 27. коло

По два “реми” исходи против екипите на Работнички и Силекс во рамки на 25-то и 26-то коло од ПМФЛ, нашите играчи во рамки на претстојното 27-мо коло во Ѓорче ја пречекуваат екипата на Победа.

Натпреварот ќе се одигра денес, недела – 07.04.2019 година, на Стадионот Ѓорче Петров, со почеток во 15:30 часот.

Да го исполиме стадионот до последно место и заедно да ги поддржиме нашите “лавови” во борбата за продолжување на серијата натпревари без пораз и нови три бода овој викенд.

Очекувана временска прогноза: стабилно време, со температура од околу 21°C.

Почетен состав

Резервни играчи: Димовски, Пеналва, Пецов, Стојчевски, Карвалхо, Адеми, Демир.