Вест

Најава за натпревар – 30. коло

По загубените три поени изминатиот викенд, во рамки на претстојното вонредно 30. коло од ПМФЛ, нашите играчи во Ѓорче ја пречекуваат екипата на Вардар.

Натпреварот ќе се одигра во среда – 24.04.2019 година, на Стадионот Ѓорче Петров, со почеток во 16:00 часот.

Да ги поддржиме нашите “лавови” во борбата за нови бодови и со нови сили да избориме победа.

Очекувана временска прогноза: сончево време, со температура од околу 21°C.

Почетен состав

Резервни играчи: Димовски, Мишевски, Стјепановиќ, Изалдо, Јакимовски, Демир, Стојчевски.