Вест

Најава за натпревар – 35. коло

Во рамки на претстојното 35. коло од ПМФЛ, нашите играчи во Ѓорче ја пречекуваат екипата на Силекс, како увертира на спектаклот во среда – финалето во Купот на Македонија.

Натпреварот ќе се одигра денес – 19.05.2019 година, на Стадионот Ѓорче Петров, со почеток во 16:30 часот.

Ве повикуваме заедно да ги поддржиме нашите “лавови” во борбата за нови бодови и значајна победа на „своја територија“.

Очекувана временска прогноза: топло време, со температура од околу 25°C.