Вест

Најава за натпревар – 3. коло

По одиграното реми во рамки на второто коло изминатиот викенд, нашите момци со освоени 4 бода во два натпревари досега, од втората позиција на табелата, подготвени го пречекуваат новиот фудбалски предизвик викендов.

Противник на лавовите во претстојното трето коло е екипата на ФК Шкенија, каде нашите момци гостуваат веќе в недела – 25.08.2019 година, со почеток во 17:00 часот.

Среќно лавови!